Drónok
Lélegzetelállító, kamerás drónok által készített felvételeket nézeget és azon gondolkodik, hogy ön is szeretne ilyen videókat készíteni? Mit szólna ahhoz, ha az álmai valósággá válhatnak? A mi drónjainkkal már néhány reptetés után minőségi videókat fog készíteni.
Úgy érzi, hogy a nyaralásokon és utazásokon készült videóiból hiányzik valami? Amit a hagyományos okostelefonok nem tudnak, azt a kamerás drónok pótolni tudják. Mi lehetne jobb módja annak, hogy emlékeit életre keltse, mint egy madártávlatból készített felvétel, amely önt és a környező tájat mutatja be?
A "drón" kifejezés egy távirányítós helikopterhez hasonló eszközt rejt, amelynek azonban nemcsak egy, hanem összesen négy propellere van – ez a szám lehet hat, de akár nyolc is. Ezért a drónokat gyakran quadcopternek is nevezik.
A drónok a többi repülőgéptől eltérően nemcsak egyik helyről a másikra tudnak mozogni és oldalra fordulni, hanem egy pontban is maradhatnak. Ennek köszönhetően igazán érdekes felvételeket készíthet velük, amiket egyébként nem tudna megörökíteni.
Kínálatunkban minden drón távirányítóval van felszerelve, amely garantálja a stabil kapcsolatot és a precíz mozgást repülés közben. A távirányítók két különböző sávban működhetnek, nevezetesen 2,4 vagy 5,8 GHz-en – a második lehetőség erősebb kapcsolatot biztosít.
Azonban nem csak így juthat a magasba drónjával. Létezik egy alternatíva is, amely az okostelefon vagy táblagép segítségével történő vezérlés. A kapcsolat ebben az esetben nem olyan stabil, mint egy normál távirányító esetében és a funkciók is korlátozottak, de mindenképpen hasznos, ha létezik ez a tartalék opció is.
Drónt a pénztárcája lehetőségei és a drón alapvető paraméterei alapján érdemes választani. Ez elsősorban az akkumulátor élettartamát, a vezérlési módot, a kamera felbontását, a tartósságot vagy a GPS és giroszkópos stabilizálás jelenlétét foglalja magába.
Ha fogalma sincs, mit jelentenek ezeknek a kifejezések, ne aggódjon. Készítettünk önnek egy cikket, ahol részletesen leírjuk a megfelelő drón kiválasztásának teljes menetét, figyelembe véve a különféle lehetőségeket és igényeket. Tehát nincs más dolga, mint elmerülni a szövegben, és hamarosan világossá válik, hogy mit is keres valójában.
Néhány évvel ezelőttig minden bürokrácia nélkül szabadon használhattuk a kamerás drónokat. A quadcopterek iránti növekvő érdeklődés miatt azonban a légteret törvényi szabályozással kellett korlátozni a hobbipilóták számára.
Az első feladat a listán drón regisztrációja, amelyet a legtöbb tulajdonosnak el kell végeznie. A kötelezettség az adott modell méretétől és súlyától függ - természetesen egy kamera nélküli játékdrónt nem kell regisztrálni, de ha egy klasszikus, kamerás drónnal rendelkezik, akkor biztosan nem fogja tudni elkerülni ezt.
Tanulmányoznia kell a repülés alapvető szabályait is. Ez szintén a modell kategóriájától és országoktól függően változik – ezekről a regisztrációs utasításokkal együtt a Drónok üzemeltetésének hét szabálya című cikkünkben talál teljes áttekintést.
A kiváló minőségű HD-kamera a kiváló minőségű videók és képek alapja. Nagy felbontásúnak kell lennie, legalább Full-HD - de az Ultra-HD sem kivétel a fejlettebb modellek esetében. Ha azonban csak személyes használatra keres kamerával rendelkező drónt, akkor könnyen beéri Full-HD-vel. Ne feledje azonban, hogy a felbontás nem minden, a fényerő, az anyagok és más paraméterek is jelentősen befolyásolják a felvételek élességét.
A képstabilizálás szintén fontos a videók minőségének biztosítása érdekében. Erről általában az úgynevezett gimbal gondoskodik, amely kiegyensúlyozza a drón mozgását, így kiküszöböli a rázkódást és a billenést.
Magának a drónnak az úgynevezett giroszkóp segítségével történő stabilizálása is segít a filmezésben. Ez egy speciális érzékelő, amely méri és beállítja az egyes propellerek sebességét. Ez teszi a drónt repülés közben a függőleges és vízszintes tengelyen belül kiegyensúlyozottá, és lehetővé teszi, hogy jobban megtartsa helyzetét és irányát.
Ha még sosem repültél drónnal, általában érdemes egy olcsóbb modellt is a kosaradba dobni. Bár a mai drónokat sokkal könnyebb irányítani, mint néhány évvel ezelőtt, valószínűleg elsőre nem fogod elkerülni a bukásokat és az ütközéseket. Bármilyen kár nem fogja annyira megterhelni a költségvetését.
A drónok drágább változatainak viszont megvan az az előnye, hogy a fejlett funkcióknak köszönhetően könnyebben irányíthatóak. Ráadásul, ahogy a tartozékkínálatunkból láthatja, tartalék akkumulátorok, motorok és propellerek egyaránt kaphatók az olcsóbb és a drágább modellekhez. Így bizonyos esetekben maga is elvégezheti a karbantartást vagy a javítást, így jelentősen meghosszabbíthatja a berendezés teljes élettartamát.
Néhány évvel ezelőtt még szabadon, mindenféle bürokrácia nélkül használhattunk kamerával felszerelt drónt. A quadcopterek iránti növekvő érdeklődéssel azonban a hobbipilóták légterét jogszabályokkal kellett korlátozni.
Az első feladat a listán a drónok regisztrálása lesz, amit a legtöbb tulajdonosnak meg kell tennie. A kötelezettség az adott modell méretétől és súlyától függ - a gyerekeknek szánt drónt természetesen nem kell regisztráltatni, de ha klasszikus, kamerával felszerelt drónod van, akkor biztosan nem kerülheted el.
A repülés alapvető szabályait is érdemes áttanulmányozni. Ezek ismét a modell kategóriájától függően változnak - ezek teljes listáját, valamint a regisztrációra vonatkozó utasításokat a drónok üzemeltetésének hét szabályában találod.