Mondtak már Önnek szülei vagy nagyszülei olyasmit, hogy az ízületeikben érzik az esőt, nyomásváltozását vagy a felmelegedést? Amennyiben igen, Ön je igazolhatja, hogy előrejelzéseik sok esetben be je igazolódtak. Azonban nem csak az idősebbek érzik az időjárás-változást , nagyon sok úgynevezett meteoszenzitív ember él a világon - annyi, hogy az emberiség harmadát teszik ki.
Számos ok létezik, miért van hatással az időjárás az emberi szervezetre. Különböző veleszületett betegségek, az életkor vagy az egészségtelen és túl érzékeny életmód is okozói lehetnek. Az időjárásra való erős érzékenység legfőképpen a városokban élő embereket gyötrik. Falvak lakói akár háromszor kevesebbszer találkozhatnak ezzel a problémával. Mindez annak köszönhetően, hogy gyakrabban mozognak a szabadban, ennek hála ellenállóbbak és kitartóbbak.
Érzékenység az időjárásra vagy betegség?
A meteoszenzitív embereket két táborra lehet osztani. Az első táborba tartozók valójában egészségesek és az egyes tüneteket kizárólag akkor érzik, ha forró- vagy hideg hullám, esetleg esőzés érkezik. A tünetek különbözőek lehetnek, gyakori azonban a fejfájás, az alvási és koncentrációs nehézségek, a fáradtság és az influenzaszerű állapotok, a szédülés, az émelygés vagy akár a légzési nehézségek és a nyomó érzés a szívnél.
Migréntől szenved? Lehet, hogy érzékeny az időjárás ingadozására. Keresse fel az orvosát.
Kép forrása: pixabay.com
Amennyiben Önt is ilyen problémák gyötrik, először érdemes felkeresni kezelőorvosát és megbizonyosodni arról, hogy nem beteg, még mielőtt meteoszenzitívnek titulálná magát. Alulértékelhetne egy nagyon komoly problémát és azzal, hogy nem orvosolná azt, súlyos egészségügyi problémák alakulhatnak ki, amelyeket később nehezebb lesz kezelni. Mindig jobb biztosnak lenni abban, hogy teljesen rendben van.
Az időjárás gyakran felerősíti más betegségek tüneteit
A meteoszenzitív emberek másik táborába az olyan személyek tartoznak, akik betegségben szenvednek és amennyiben időjárás-változás következik be, tüneteik rohamosan súlyosbodnak. Ezen tünetek tipikus példái az allergiás betegek, akiknek légzési problémái a hőmérséklet, a légköri nyomás vagy a páratartalom változása miatt gyakran elviselhetetlenné válnak, és a használt gyógyszerek fokozott adagolását igénylik.
Ez elsősorban az emelkedő hőmérséklet idején vagy a fűtési szezonban fordul elő, amikor a levegő kiszárad, és így súlyosan irritálja a légutakat, azonban ez nemcsak az allergiások, hanem az egészséges egyének számára is nehezen elviselhető. Az egyik megoldás, mivel enyhíthetőek a tünetek, a párásító beszerzése, amely kiegyenlíti a levegő páratartalmát, így elősegíti a nyálkahártya természetes hidratálását és megakadályozza a légzési nehézségeket.
A reumás vagy osteoarthritisben szenvedő emberek általában ellentétes problémákkal küzdenek, mivel érzékenyebbek a hideg és párás napokra - ilyen körülmények között szenvednek leginkább az ízületek. Az ő számukra a tavaszi és a téli napokra a hősugárzó a megfelelő megoldás, amely legalább az otthoni környezetben megkönnyebbülést szolgáltat számukra. Amennyiben az ízületek szépen felmelegszenek, a fájdalom jelentősen enyhül. A meleg levegős szobában való tartózkodás azonban biztosan nem a legegészségesebb, ezért semmiképpen se essen túlzásba.
Az úgynevezett infravörös melegítőknek bizonyított gyógyító hatása van. Nagyon alacsony infravörös frekvencián dolgoznak, ennek hála a forró hullámok mélyen az emberi szervezetbe jutnak. Jótékony hatással vannak a reumás problémákra, az izom- és ízületi fájdalmakra, és jelentősen felgyorsítják a gyulladásos és vírusos betegségek kezelését.